SEKCE SOCIÁLNÍCH KURÁTORŮ

vlaky2.jpg kouřová.jpg

Metodická příručka pro sociální kurátory a...

19.12.2015

Metodická příručka pro sociální kurátory a metodiky sociální prevence vznikla v rámci projektu Profesní vzdělávání sociálních kurátorů realizovaného prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

people

Aktuality

S mámou v base

01.04.2016

Vězeňský argot

06.01.2015

Job-club RESTART

04.17.2015

ODBORNÉ STÁŽE

05.29.2014

Vybíráme

04.02.2013

SSK ČR v roce 2011

03.19.2012

Film - Rodina počká


Odvážní protagonisté dokumentárního filmu "Rodina počká" souhlasili s tím, aby byly jejich příběhy zfilmovány a i Vás tak povzbudily k tomu, abyste se nebáli sdílet svůj příběh s ostatními. Nikoliv však ve filmu, ale v bezpečném prostředí svépomocné skupiny, kde se s účinkujícími můžete také setkat.Za branou, o. s. zve blízké, rodiče a rodiny osob odsouzených k výkonu trestu odnětí svobody, nebo se zkušeností v minulosti vězněného člena rodiny, kteří žijí v Praze nebo okolí (případně pro které není problémem do Prahy dorazit), aby se přidali do pravidelné svépomocné skupiny.

Účast ve skupině je zdarma včetně drobného občerstvení v příjemných prostorách, kde se skupina sejde. Členové skupiny sdílí své dobré i špatné zkušenosti, povídají si, získávají nové upotřebitelné informace a dovednosti pro zvládání obtížných situací, zvyšuje se jejich sebevědomí a pohoda.

Moderátory skupiny a garantem bezpečí, který se stará o to, aby byla skupina otevřená nově příchozím, jsou dlouhodobí členové skupiny a profesionální tým o. s. Za branou.

Odkaz na video: http://rodinyveznu.cz/svepomocna-skupina