SEKCE SOCIÁLNÍCH KURÁTORŮ

vlaky2.jpg kouřová.jpg

Metodická příručka pro sociální kurátory a...

19.12.2015

Metodická příručka pro sociální kurátory a metodiky sociální prevence vznikla v rámci projektu Profesní vzdělávání sociálních kurátorů realizovaného prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

people

Aktuality

S mámou v base

01.04.2016

Vězeňský argot

06.01.2015

Job-club RESTART

04.17.2015

ODBORNÉ STÁŽE

05.29.2014

Vybíráme

04.02.2013

SSK ČR v roce 2011

03.19.2012

V Praze mají vzniknout dvě nová denní centra pro bezdomovce


V Praze mají vzniknout dvě nová denní centra pro bezdomovce

Praha chce také najít prostory pro novou noclehárnu, kde by lidé bez domova mohli v případě mrazů v zimě přespat.Praha - Praha by chtěla, aby na území města vznikla dvě nová dennícentra pro bezdomovce. Zároveň chce najít prostory pro novou noclehárnu, kde by lidé bez domova mohli v případě mrazů v zimě přespat.Řekla to v pondělí radní Irena Ropková (ČSSD). Bezdomovcům v Praze kromě řady organizací pomáhá i městem zřizované Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) provozující například loď Hermes. V Praze žije několik tisíc bezdomovců, přesný počet není znám. "Obě centra by měla být schopna odbavit denně přibližně padesátku osob. Jednalo by se o denní centra," řekla Ropková. První by mělo být v Jinonicích v Klikaté ulici. Jeho vytvoření již podpořila radnice Prahy 5, naopak místní obyvatelé proti jeho zřízení sepisují petici a někteří protestovali i na červnovém jednání zastupitelstva Prahy 5. Podle radnice je ale místo vhodné tím, že v bezprostřední blízkosti není bytová zástavba.

Kde by mohlo vzniknout druhé zamýšlené centrum, zatím není jasné. Magistrát pro něj zatím vytipovává nejvhodnější místo. Praha chce rovněž zpracovat analýzu center pro bezdomovce a vytvořit jakousi mapu. "V některých městských částech je jich mnoho, v dalších žádné, je třeba je rozmístit podle potřeb," uvedla radní.

Vzniknout by mohla i nová zimní ubytovna, kam by se bezdomovci mohli na noc uchýlit v případě velkých mrazů. "CSSP má za úkol vytipovat vhodné prostory," řekla Ropková. Ubytovny by měly nahradit stanová městečka, která v minulosti nechala Praha při extrémních mrazech stavět - jedno bylo například v roce 2006 na Letné. Po celé Praze je podle magistrátních stránek na 50 azylových domů, nocleháren a nízkoprahových denních center. V hlavním městě je i několik organizací, které se snaží lidem bez domova pomoci vrátit se do většinové společnosti.

ODKAZ: http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/v-praze-by-mohla-vzniknout-dve-nova-centra-pro-bezdomovce/r~8fcc7020293f11e59db2002590604f2e/