SEKCE SOCIÁLNÍCH KURÁTORŮ

vlaky2.jpg kouřová.jpg

Metodická příručka pro sociální kurátory a...

19.12.2015

Metodická příručka pro sociální kurátory a metodiky sociální prevence vznikla v rámci projektu Profesní vzdělávání sociálních kurátorů realizovaného prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

people

Aktuality

S mámou v base

01.04.2016

Vězeňský argot

06.01.2015

Job-club RESTART

04.17.2015

ODBORNÉ STÁŽE

05.29.2014

Vybíráme

04.02.2013

SSK ČR v roce 2011

03.19.2012

Zahájení výstavby výrobní haly ve Věznici Světlá nad Sázavou


Nové pracoviště až pro dvě stovky odsouzených žen z Věznice Světlá nad Sázavou a další čtyři desítky civilních zaměstnanců vznikne během nadcházejících devíti měsíců v těsném sousedství věznice. Halu zde vybuduje firma Lion, která spolupracuje s vedením věznice při zaměstnávání odsouzených již více než 13 let. V nové výrobní hale budou odsouzené balit cukrovinky.   

"Otevření výrobní haly Lion ve Věznici Světlá nad Sázavou je dalším úspěchem Vězeňské služby ČR v její snaze o získávání nových pracovních příležitostí pro odsouzené,“ uvedl generální ředitel vězeňské služby Pavel Ondrášek, který se spolu s náměstkem ministra spravedlnosti Vladimírem Zimmelem zúčastnil dnešního slavnostního zahájení stavby haly. „Zaměstnávání vězněných osob je jedním z účinných nástrojů, jak v odsouzených budovat příznivé pracovní návyky a pomáhat jim tak k účinnému návratu do civilního života. Díky tomu věřím, že se podaří snížit vysokou míru recidivy, kterou v České republice máme,“ dodal generální ředitel Pavel Ondrášek.  

Věznice Světlá nad Sázavou nyní zaměstnává 70% odsouzených žen. Pro firmu Lion Products momentálně pracuje v průměru 100 odsouzených na vnějším nestřeženém pracovišti v Humpolci. Zprovozněním výrobní haly v bezprostřední blízkosti věznice vznikne nové střežené pracoviště, díky kterému budeme moci počet zaměstnaných žen u této firmy zdvojnásobit. Důvodem je zejména zajištění bezpečnosti, kdy na střežené pracoviště může věznice zařadit i osoby, které na základě přísných kritérií nelze v současné době na vnějších pracovištích zaměstnat. 

Dokončení stavby haly je plánováno na konec dubna 2016 a zahájení provozu na červen 2016.

Zdroj: http://www.vscr.cz/generalni-reditelstvi-19/informacni-servis/aktuality-220/vystavba-haly-ve-veznici-svetla-n-s